Училището в Годеч чества своя патрон и 78 г. от създаването си

СУ „Проф. д-р Асен Златаров“ в Годеч отбелязва своя патронен празник днес и чества 78 години от своето създаване.

По този повод директорът на училището – Полина Петрова, отправи поздрав към колектива, учениците и техните родители.

„Уважаеми колеги, скъпи ученици и родители, имам честта да Ви поздравя за първи път по случай патронния празник на СУ „Проф.д-р Асен Златаров“ – град Годеч! Поздравявам Ви от сърце, поздравявам колегите за това, че са истински професионалисти, че работят от душа и за всекиго от тях това не е просто работа, а истинско призвание! Поздравявам учениците, че имат амбицията да постигнат това, което искат, поздравявам ги за уважението, което виждам в очите им. Поздравявам целия непедагогически персонал за ежедневната им всеотдайност и грижи. За съжаление и тази година празнуваме по един нетрадиционен начин. Честитим си чрез социалните мрежи, работим в онлайн среда и се молим в скоро време всичко това да отмине. Всички Вие показвате, че отлично изпълнявате задълженията и отговорностите си за намирането на вярната посока за постигане на образователните и възпитателни цели. Адмирации и поклон!

И тук най-уместно звучат думите на Сократ: „Всички професии са от хората, само три са от Бог – лекар, учител и съдия“.

Честита 78-годишнина на целия екип на СУ „Проф.д-р Асен Златаров“ в град Годеч. Както проф. д-р Асен Златаров е основоположник на биохимията в България, така нека ние положим основите на едно ново бъдеще! Честит празник!“, обърна се към учители, ученици и родители Полина Петрова.

Асен Златаров е роден на 16 февруари 1885 г. в Хасково. През 1903 г. семейството се премества в София, а на следващата година заминава за Женева, където Златаров следва химия. През 1908 г. във Франция получава титлата “Доктор по физика и химия”, специализира и в Германия.

Мобилизиран е в Първата световна война. През 1928 г. е избран за председател на Съюза на българските химици.

Асен Златаров умира на 22 декември 1936 г. във Виена и е погребан в Софийските централни гробища.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.